Układ chłodzenia

Tutaj jest 253 produktów.

Wyświetlanie 1-42 z 253 elementów

Układ chłodniczy

Jest to jeden z układów, które choć mogą wydawać się pozornie małym i mało znaczącym układem, to w rzeczywistości, jest nie tylko ważny, ale odgrywa kluczową rolę w...

Układ chłodniczy

Jest to jeden z układów, które choć mogą wydawać się pozornie małym i mało znaczącym układem, to w rzeczywistości, jest nie tylko ważny, ale odgrywa kluczową rolę w poprawnym funkcjonowaniu silnika. Inne układy są zazwyczaj nastawione na działanie, tworzenie energii i wprawianie motocykla w ruch. Układ chłodniczy natomiast jest raczej nastawiony na trzymanie w ryzach pracy innych zespołów. Jednym z kontrolowanych tu właściwości, jest temperatura, która podczas pełnej pracy mechanizmu potrafi osiągnąć wysokie wartości. W takiej sytuacji układ chłodniczy działa jako katalizator wysokiej temperatury. Chłodzi konkretne podjednostki płynem chłodniczym, który krąży cyrkulacyjnie po pojeździe i przepływa po konkretnych urządzeniach. Na końcu wraca do serca układu chłodniczego, jakim jest właśnie chłodnica wody. Tam krąży po odpowiedniej płaszczyźnie i w sposób naturalny, chłodzi się. Cały obieg zamyka korek chłodnicy wody. Choć w nazwie potocznie używa się zwrotu chłodnica wody, to w rzeczywistości chodnicę nie wypełnia woda. Jest tam specjalnie sporządzona ciecz chłodnicza, która ma za zadanie utrzymywać stałość temperatur, ale również wytrzymywać mrozy czy inne problematyczne warunki atmosferyczne. Wyciekający płyn chłodniczy nie powinien być zastępowany wodą. Uszkodzona część powinna zostać załatana lub zmieniona, a nowa chłodnica powinna być zalana specjalistycznym płynem chłodniczym. Tylko wówczas można mieć pewność, że cały układ sprawdzi się podczas długotrwałej jazdy motocyklem.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć