Filtruj

Aprilia

BMW

Cagiva

Derbi

Gilera

Honda

Kawasaki

Moto Guzzi

Piaggio

Suzuki

Triumph

Vespa

Czujniki ciśnienia oleju

Tutaj jest 40 produktów.

Wyświetlanie 1-40 z 40 elementów

Czujniki ciśnienia oleju

W układzie elektrycznym w każdym motocyklu znajduje się szereg przedmiotów, których główną rolą jest kontrolowanie niektórych warunków lub ich podzespołów....

Czujniki ciśnienia oleju

W układzie elektrycznym w każdym motocyklu znajduje się szereg przedmiotów, których główną rolą jest kontrolowanie niektórych warunków lub ich podzespołów. Jednym z warunków, jakie muszą być kontrolowane, jest ciśnienie oleju w silniku. Zajmują się tym czujniki ciśnienia oleju. To właśnie one powiadamiają kierowcę w trakcie jazdy, że z olejem są problemy. Czujnik ten wykazuje dwie nieprawidłowości, albo zbyt wysokie ciśnienie oleju lub zdecydowanie za niskie. Tak czy inaczej, są one wyjątkowo niekorzystne, a czasem ich pojawienie się podczas jazdy, może być przepowiednią poważniejszej awarii.

Po co wymieniać zepsute czujniki ciśnienia oleju?

Niestety każdy czujnik ciśnienia oleju w końcu się zużywa. Praca w trudnych warunkach jest składnikiem przyczyniającym się do "śmiertelności" danego mechanizmu. Podkreślane jednak przez wiele mechaników jest to, że nie ma sensu podejmowania prób szykowania takich czujników. Jest to małe i precyzyjne urządzenie, które po zepsuciu się nie nadaje się do szykowania. Czas poświęcony na taki proces oraz końcowy efekt, jest zupełnie niewspółmierne z tym, że nowy czujnik można dostać za nie duże pieniądze. Dlatego po nastąpieniu jakiejkolwiek awarii, nie ma sensu bawić się w mechanika, tylko zwyczajnie zamówić nową część. A czujnik jest urządzeniem potrzebnym. Jego komunikaty są niezwykle ważne i dobrze zinterpretowane przez kierowcę, mogą zapobiec dużym ważnym awariom lub uszkodzeniem istotnych dla motocykla elementów.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć