Filtruj

Aeon

Aiyumo

AJS

ATU

Adly/Herchee

AGM

Aprilia

Azel

Baotian

Beeline

Benelli

Beta

Buffalo/Quelle

China Motor

CPI

Derbi

Ecobike

Ering

Explorer

Flex Tech

Generic

Giantco

Gilera

Goes

Hercules

Honda

Huatian/Lintex

Italjet

Jiajue

Jinlun

Jmstar

Jonway

Keeway

Kreidler

KSR-Moto

KTM

Lifan

Longbo

Luxxon

Malaguti

MBK

MZ/MUZ

Pegasus

Peugeot

PGO

Piaggio

Qingqi

Rieju

Sachs

Scomadi

SFM

Suzuki

Tauris

TGB

Vespa

Yamaha

Zongshen

Elektrozawory ssania

Tutaj jest 7 produktów.

Wyświetlanie 1-7 z 7 elementów

Elektrozawory ssania

Jednym z elementów układu elektrycznego jest elektrozawór ssania, zwany inaczej automatem ssącym. To właśnie ten element jest odpowiedzialny za prawidłową pracę...

Elektrozawory ssania

Jednym z elementów układu elektrycznego jest elektrozawór ssania, zwany inaczej automatem ssącym. To właśnie ten element jest odpowiedzialny za prawidłową pracę gaźnika i szybsze dostosowanie się motocyklu do właściwej temperatury i rytmu pracy. Ssanie jest samo w sobie ważnym elementem, jest jednak dużo prostszym rozwiązaniem, jeśli jest ono doprowadzane za pomocą prądu. To właśnie elektrozawór ssący wykonuje tu większość pracy i jest wygodne w użyciu. Niestety nie jest to część niezawodna.

Co może ulec awarii w elektrozaworze ssania

Elektrozawory ssania wspierają prace gaźnika i to właśnie po jego pracy można zauważyć problemy z zaworem. Jeśli po zapłonie nie zgra się praca i widoczne będą zakłócenia na poziomie ssania, można spodziewać się właśnie z elektrycznym wspomaganiem ssania. Innym, bardziej popularnym uszkodzeniem, jakie ma miejsce w motocyklu, to mechaniczne uszkodzenie zaworu. Dochodzi do niego przez dostanie się do iglicy pewnej ilości zanieczyszczeń i zabrudzeń. To samo dotyczy uszkodzenia sprężynki. Jest to delikatny element, który nie tylko szybko może ulec uszkodzeniu, ale również może wywołać poważne konsekwencje w postaci awarii. Wówczas okazać się może, że cały elektrozawór jest do wymiany. Elektrozawory ssania są w gruncie rzeczy prostym mechanizm, jednak składa się z kilku składników, których uszkodzenie może doprowadzić do niedziałania całego mechanizmu, co zdecydowanie utrudni korzystanie z jednośladu, lub go całkowicie uniemożliwi.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć