Filtruj

Arctic Cat

ATU

AGM

Aprilia

BMW

Buffalo/Quelle

CAN-AM

Derbi

Ducati

Gilera

Honda

Huatian/Lintex

Kawasaki

Kymco

MBK

Peugeot

Piaggio

Polaris

Qingqi

Suzuki

Vespa

Yamaha

Sklep według kategorii

Strona główna

Przekaźniki rozrusznika

Przekaźniki rozrusznika

Czy kiedyś zastanawiałeś się, jak prąd trafia do rozrusznika? Jak to się dzieje, że po naciśnięciu przycisku rozruchu dochodzi do uruchomienia motocykla lub skutera? Jak każdy wie sercem układu rozruchowego w jednośladzie jest akumulator. Jednak nie jest to takie oczywiste, jak i przez jakie urządzenia przepływa prąd zanim trafi w odpowiednie miejsce i pozwoli na wykonanie określonej czynności. Do przepływu prądu służy cały układ elektryczny, jednak do przekazania go w konkretne miejsce, służy już sprecyzowane urządzenie.

Do czego służy przekaźnik rozrusznika?

Jednym z takich urządzeń, jest przekaźnik rozrusznika i to on jest odpowiedzialny za przekazanie prądu z akumulatora, do rozrusznika, dzięki czemu po przekręceniu kluczyka w stacyjce, lub po naciśnięciu przycisku rozruchu, dochodzi do procesów wywołanych właśnie płynącym prądem. Dlatego zanim oskarży się rozrusznik o awarię podczas problemów z odpalaniem, należy zastanowić się, czy problemu nie stanowi właśnie przekaźnik rozrusznika. Może to mieć podobne objawy, a skończyć się całkowitą awarią i niemożnością odpalenia z kluczyka. Choć przekaźnik to niewielkie urządzenie i stosunkowo niedrogie, to od jego poprawnego działania zależy dużo. Dlatego, jeśli są problemy z odpaleniem, a całość brzmi jak zepsuty rozrusznik, należy sprawdzić czy przekaźnik jest właściwie założony oraz czy zamyka lub otwiera dany układ, co doprowadza do swobodnego i skutecznego przepływu prądu, a to ostatecznie kończy się odpaleniem jednośladu.

Tutaj jest 73 produktów.

Wyświetlam 1-42 z 73 elementów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć