Filtruj

Marka pojazdu

CPI

Daelim

Gilera

Honda

Kawasaki

Keeway

Kymco

Malaguti

MBK

Peugeot

Piaggio

Sachs

Suzuki

Vespa

Yamaha

Sklep według kategorii

Strona główna

Stacyjki i zamki

Stacyjki i zamki

Każdy motocykl musi posiadać elementy, które go uruchomią, ale również takie, co są często bagatelizowane, a stanowią podstawowe i elementarne składniki każdego motocyklu. To właśnie one sprawiają, że mechanizm jest kompletny i może działać. Takim urządzeniem jest stacyjka i zamek. Jako miejsce, gdzie ląduje klucz przy każdym odpalaniu, każdy właściciel motocyklu jest świadomy posiadania takiego elementu, jednak niekoniecznie o niego dba. Brak serwisowania może skończyć się awarią w najmniej spodziewanym momencie. Najgorzej, jeśli okaże się, że stanie się to właśnie w momencie gdy trzeba będzie odpalić motocykl z dala od swojego garażu, a okaże się to niemożliwe.

Jak dbać o stacyjki i zamki?

Jednym z elementarnych zasad serwisowania stacyjki i zamka, jest ich czyszczenie. To że stacyjka znajduje się na zewnątrz, sprawia, że jest narażona na najróżniejsze zanieczyszczenia w postaci drobinek brudów, materiałów smolistych oraz innych. Może to w rezultacie okazać się uniemożliwieniem do poprawnego działania motocyklu po uruchomieniu go za pomocą kluczyków. Jeśli dojdzie do tak poważnych zabrudzeń, że motocykl nie odpali, to należy wyciągnąć stacyjkę z zamkiem i je dokładnie wyczyścić. Są również dedykowane preparaty do czyszczenia stacyjki od wewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nie nadaje się do tego jakikolwiek smar. Wykorzystując zbyt gęsty lub o niewłaściwej gradacji może dojść do uniemożliwienia właściwego wsunięcia kluczyków, a co za tym idzie, również do sprawnego odpalenia motocykla.

Tutaj jest 31 produktów.

Wyświetlam 1-31 z 31 elementów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć