Filtruj

Aeon

ATU

Adly/Herchee

AJP

Aprilia

Benelli

Beta

Daelim

Derbi

Dinli

Explorer

Generic

Gilera

Goes

Hercules

Honda

Husqvarna

Hyosung

Kawasaki

Keeway

Kreidler

KSR-Moto

KTM

Kymco

Linhai

Malaguti

Masai

MZ/MUZ

Polaris

Qingqi

Rieju

Sachs

SFM

Sherco

SMC/Barossa

Suzuki

SWM

SYM

Triumph

Yamaha

Łańcuchy napędowe 428

Tutaj jest 254 produktów.

Wyświetlanie 1-42 z 254 elementów

Łańcuchy napędowe, typ 428

Łańcuch napędowy w każdym motocyklu, jest nie tylko obciążony dużym ciężarem, ale również zmuszony do pracy w trudnych warunkach. Podczas regularnej jazdy...

Łańcuchy napędowe, typ 428

Łańcuch napędowy w każdym motocyklu, jest nie tylko obciążony dużym ciężarem, ale również zmuszony do pracy w trudnych warunkach. Podczas regularnej jazdy warto pamiętać o tym, że jest to tylko część eksploatacyjna i bez jej właściwego serwisowania może skończyć się trudnościami w płynności jazdy lub nawet całkowitym zerwaniem ogniw. Nie jest niczym przyjemnym utrata głównego nośnika układu napędowego w trakcie długiej podróży, dlatego przed planowaną przejażdżką, warto właściwie zadbać o dobry stan łańcucha.

Łańcuchy typu 428 są głównie stosowane do niewielkich motocykli o pojemności 50-125cc.

Jak serwisować łańcuch napędowy?

Jednym z najważniejszych warunków sprawności łańcucha, jest jego odpowiednie smarowanie. Jako element przesuwający się po zębatkach, działający w dużych temperaturach oraz przenoszący ogromny ciężar, musi mieć na sobie właściwą warstwę smaru, który mu to ułatwi. Dlatego tak ważnym jest, by łańcuch był nie tylko smarowany regularnie, ale i by było to robione właściwymi środkami i we właściwy sposób. Przede wszystkim smar do łańcucha musi być gęsty i lepki. Nie ma sensu używać tanich zamienników lub smaru o innym przeznaczeniu. Może on nie spełnić swojej roli podczas specyfiki pracy, z jaką ma styczność łańcuch napędowy. Kolejną ważną kwestią jest nakładanie smaru na każde ogniwo. Nałożenie smaru byle jak i od niechcenia sprawi, że nie spełni on swojego zadania. Co więcej może to skończyć się uszkodzeniem tych elementów, do których smar nie dotrze. Warto również podczas smarowania łańcucha upewnić się, że posiada on właściwy luz. Jednocześnie zbyt także nie jest odpowiednim rozwiązaniem.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć