Filtruj

Aeon

Arctic Cat

Adly/Herchee

Aprilia

Beeline

Beta

BMW

Bombardier

Buffalo/Quelle

Cagiva

CAN-AM

CFMOTO

CPI

Daelim

Derbi

Dinli

Ducati

E-Ton

Explorer

Gas Gas

Gilera

Goes

HM-Moto

Honda

Husaberg

Husqvarna

Hyosung

Kawasaki

Keeway

Kreidler

KTM

Kymco

Masai

MV Agusta

MZ/MUZ

Polaris

Rex

Sachs

Sherco

SMC/Barossa

Suzuki

SWM

SYM

TGB

Triumph

Yamaha

Łańcuchy napędowe 520

Tutaj jest 276 produktów.

Wyświetlanie 1-42 z 276 elementów

Łańcuchy napędowe 520

Układ napędowy w każdym motocyklu pełni ważną i funkcjonalną rolą. Jego widocznym i ważnym elementem jest łańcuch napędowy znajdujący się na tylnym kole. Jest to...

Łańcuchy napędowe 520

Układ napędowy w każdym motocyklu pełni ważną i funkcjonalną rolą. Jego widocznym i ważnym elementem jest łańcuch napędowy znajdujący się na tylnym kole. Jest to element, który nie tylko napędza koło do jazdy, ale również musi się zmierzyć z trudnymi warunkami i dużym obciążeniem, co może skończyć się koniecznością wymiany łańcucha. Jeśli chce się tego uniknąć, należy przestrzegać kilku zasad i wiedzieć, czego nie robić w związku z jego serwisowaniem. Dużo mitów związanych z łańcuchem, jest nie tylko szkodliwe dla jego funkcjonowania, ale przede wszystkim może zakończyć się jego uszkodzeniem.

Czego nie robić w trosce o łańcuch?

Przede wszystkim nie wolno jeździć na napiętym łańcuchu. Nie jest bowiem prawdą, że przyspiesza i usprawnia to napęd. Wprost przeciwnie może to skończyć się uszkodzeniem ogniwa lub całkowitym zerwaniem. Łańcuch w trakcie jazdy napręża się, a jego temperatura wzrasta. Dlatego podczas napięcia, może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń. Kolejną ważną rzeczą jest dobór smaru do serwisowania. Stosowanie tu zamienników, takich jak olej przekładniowy, zupełnie mija się z celem. Może się bowiem okazać, że nie tylko nie usprawniło to jego pracy, ale po chwili będzie wymagało kolejnego smarowania. Kolejną wyjątkowo ważną rzeczą jest podejście do czyszczenia motoru. Jeśli korzysta się z myjki ciśnieniowej, to należy pamiętać, że ma ona szkodliwy wpływ na łańcuchy napędowe. Nie wolno czyścić nim koła z bliska, gdyż może się to skończyć wypłukaniem smaru z ogniw łańcucha. Jeśli w ten sposób myje się motor, to najlepiej jest wykonywać to z odległości nie mniejszej niż ok. 0,5 metra.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć