Filtruj

Aprilia

Benelli

Beta

BMW

Cagiva

Derbi

Ducati

Gilera

Honda

Husqvarna

Hyosung

Kawasaki

KTM

Kymco

Masai

MV Agusta

MZ/MUZ

Royal Enfield

Sachs

Suzuki

SWM

SYM

Triumph

Yamaha

Łańcuchy napędowe 525

Tutaj jest 136 produktów.

Wyświetlanie 1-42 z 136 elementów

Łańcuchy napędowe, typ 525

Jeśli dba się o swój motocykl, to trzeba skupić się na wszystkich jego układach. Wycieranie specjalną ściereczką z wierzchu nie jest bowiem świadectwem...

Łańcuchy napędowe, typ 525

Jeśli dba się o swój motocykl, to trzeba skupić się na wszystkich jego układach. Wycieranie specjalną ściereczką z wierzchu nie jest bowiem świadectwem prawdziwej troski i konserwacji takiego sprzętu. Najlepszym gwarantem dobrego działania motocykla, jest przede wszystkim dbałość o jego podsystemu i regularne serwisowanie elementów eksploatacyjnych. Jednym z nich jest ważny element układu napędowego, jakim jest łańcuch napędowy. Jest to ważne narzędzie napędowe znajdujące się na zewnątrz i między innymi przez to jest narażone na znaczne uszkodzenia. Jednym z najlepszych metod na serwisowanie, jest czyszczenie i smarowanie go dedykowanym preparatem.

Kiedy smarować łańcuchy napędowe?

Jedną z największych kwestii problematycznych, dotyczących smarowania łańcucha napędowego w motocyklu, jest częstotliwość wykonywania tej czynności. Jedną z najpowszechniejszych zasad jest wykonywanie tego co 500 przejechanych kilometrów. Jest to dobra zasada, jednak należy ją uzupełnić. Przede wszystkim wyjątkiem od tej reguły są przypadki, w których do łańcucha dostanie się duża wilgoć. Dzieje się tak podczas przejażdżki w deszczu lub po jechaniu po kałużach. Wówczas po każdej takiej przejażdżce, należy chwycić smar w dłoń. Ponadto, należy pamiętać o tym, żeby smarować łańcuch po dłuższych przerwach w jeżdżeniu. Warto również mieć na uwadze to, że smar musi być odpowiednio gęsty, a podczas nakładania bierze się pod uwagę wszystkie ogniwa łańcucha.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć