Filtruj

Bombardier

Cagiva

Ducati

Harley Davidson

Honda

Kawasaki

MZ/MUZ

Royal Enfield

Suzuki

Triumph

Yamaha

Łańcuchy napędowe 530

Tutaj jest 117 produktów.

Wyświetlanie 1-42 z 117 elementów

Łańcuchy napędowe, typ 530

Przed montażem łańcucha napędowego do motocyklu, należy zwrócić uwagę, czy posiada się właściwy model. Na rynku dostępne są różne szerokości dostosowane do...

Łańcuchy napędowe, typ 530

Przed montażem łańcucha napędowego do motocyklu, należy zwrócić uwagę, czy posiada się właściwy model. Na rynku dostępne są różne szerokości dostosowane do potrzeb i wymagań konkretnych modeli motocykla. Łańcuchy napędowe muszą być właściwie założone, oraz muszą spełniać dane warunki, żeby móc odpowiednio spełniać swoje zadania. Jako, że jest to element pracujący pod dużym obciążeniem oraz w trudnych warunkach, może dojść do różnych uszkodzeń jego elementów. Podczas produkcji, łańcuchy są sprawdzane pod kątem wytrzymałości i sprawności, jednak nieodpowiednie korzystanie z nich może doprowadzić do uszkodzenia lub przerwania ciągłości.

Kiedy łańcuchy napędowe się niszczą?

O elemencie układu napędowego, jakim jest łańcuch napędowy, mówi się, że jest wyjątkowo wytrzymałym narzędziem. Niestety nie jest on niezniszczalny. Jak każdy element wystawiony na zewnątrz i działający w trudnych warunkach, ostatecznie się niszczy lub zużywa. Można temu jednak zapobiec. Najprostszym rozwiązaniem jest regularne serwisowanie tego elementu, a podczas uszkodzenia – wymiana. Wówczas nie trzeba się martwić o niespodziewaną awarię w trakcie jazdy. Łańcuchy napędowe niszczą się zazwyczaj w momencie, gdy są one źle montowane. Nadmierne napięcie powoduje niezdrowe tarcie i skutkuje przegrzaniem lub zerwaniem ciągłości. Kolejnym dużym błędem jest niewłaściwe smarowanie, lub zwyczajnie jego brak. Jako, że są wykonane ze stali, łańcuchy wymagają smarowania odpowiednio gęstym preparatem. Ważne, by robić to dokładnie i zgodnie z potrzebami. Zmniejsza to tarcie i usprawnia cały mechanizm.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć