Filtruj

Aprilia

Beta

Derbi

Ducati

Honda

Husaberg

Husqvarna

Kawasaki

KTM

Malaguti

Suzuki

Triumph

Yamaha

Chłodnice cieczy

Tutaj jest 118 produktów.

Wyświetlam 1-42 z 118 elementów

Chłodnice cieczy

Jednym z ważnych układów znajdujących się w każdym motocyklu, jest układ chłodzący. To właśnie on jest odpowiedzialny za obniżenie temperatury podczas pracy silnika. Jak można zauważyć, silnik motocykla podczas pracy wytwarza dużą energię, a co za tym idzie, mocno się grzeje. Bardzo ważne jest, by regularnie chłodzić i obniżać jego temperaturę. Dlatego stworzono chłodnicę, której zadaniem jest kontrolować temperaturę działających mechanizmów.

Dlaczego chłodnica wody, jest taka ważna?

Jednym z ważnych mitów, jakie dotyczą chodnicy, to to, że jest ona wypełniona wodą. W rzeczywistości jednak jest to płyn chłodniczy, który tylko w iluś procentów składa się z wody destylowanej. Mechanizm działania takiej chłodnicy jest dość prosty. Polega on bowiem na tym, że powietrze dochodzące do chłodnicy naturalnie studzi specyficznie rozmieszczoną wodę. Chłodnica zbudowana jest w ten sposób, by krążący po niej płyn chłodniczy był rozłożony na większej płaszczyźnie, a co za tym idzie, by szybciej stygł. Chłodnica jest wyjątkowo ważna dla każdego motocyklu, ze względu na warunki pracy, w jakiej odbywają się wszystkie procesy napędowe. Wysokie obciążenie i szybki tryb pracy sprawia, że podzespoły szybko robią się gorące, co znacznie wpływa na eksploatację innych części. Płyn chłodzący ma za zadanie utrzymanie pewnego poziomu temperatury w silniku, dzięki czemu jest on o wiele bardziej wydajny, a zarazem dłużej utrzymuje dobra kondycję.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć