Sklep według kategorii

Strona główna

Korki chłodnic wody

Korki Chłodnic Wody

Sercem układu chłodzenia w każdym pojeździe, jest chłodnica. To właśnie ciecz znajdująca się w niej jest odpowiedzialna, za utrzymanie odpowiedniego stanu temperatury w całym motocyklu. Płyn chłodzący jest nie tylko ochładzany w niej, jednak przede wszystkim jest zabezpieczony przed wypłynięciem, czy też przed wylaniem się. Zabezpieczenie to stanowi korek chłodnicy cieczy. Jest to mały element, który zgodnie z nazwą korkuje wylot chłodnicy nie pozwalając na wypłynięcie płynu chłodniczego.

Jaki korek chłodnicy wody kupić?

Na rynku jest dostępnych wiele egzemplarzy takiego narzędzia. Jest to związane głównie z tym, że nie każda chłodnica wygląda tak samo. Niektóre motocykle swoim wyglądem i budową wymagają specyficznego podejścia do tego tematu. Dlatego zarówno chłodnice są inne, jak i ich korki. Pierwszą ważną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest to, czy kupiony korek, jest kompatybilny z posiadanym motocyklem. Korki różnią się kształtem, rozmiarem oraz wielkością, dlatego zanim założysz korek do swojej chłodnicy, należy się upewnić, jaki jest potrzebny. Warto pamiętać, przy zakładaniu, że nie wskazane jest mocne dokręcanie korków. Dzieje się tak, dlatego że podczas dopływu gorącej cieczy, która jeszcze nie zdążyła się ochłodzić, powstaje wysokie ciśnienie, które może spowodować uszkodzenie.

Przepraszam za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć