Filtruj

Aiyumo

AJS

ATU

Adly/Herchee

AGM

Aprilia

Atala/Rizzato

Azel

Baotian

Beeline

Benelli

Beta

Buffalo/Quelle

Cagiva

CCF

China Motor

CPI

Derbi

Ecobike

Ering

Explorer

Flex Tech

Generic

Giantco

Gilera

Goes

Hercules

Honda

Huatian/Lintex

Hyosung

Italjet

Jiajue

Jinlun

Jmstar

Jonway

Kawasaki

Keeway

Kreidler

KSR-Moto

KTM

Kymco

Lifan

Longbo

Luxxon

Malaguti

MBK

MZ/MUZ

Pegasus

Peugeot

PGO

Piaggio

Polaris

Qingqi

Rieju

Rivero

Sachs

Scomadi

SFM

Suzuki

SYM Sym

Tauris

TGB

Vespa

Yamaha

Zongshen

Sklep według kategorii

Strona główna

Kraniki paliwa

Kraniki paliwowe

Kraniki paliwowe to element układu paliwowego, który odgrywa jedną z najważniejszych ról w poprawnym funkcjonowaniu pojazdu. To paliwo jest płynem, który jest napędza wszystkie układy i zapewnia możliwość poruszania się pojazdem. Dostęp paliwa do odpowiednich podzespołów, jest nie tylko ważne, ale i odpowiednio zmechanizowane. Jednym z elementów, które umożliwiają dobry przepływ oraz sprawiają, że dostęp paliwa jest umożliwiony we właściwym momencie, jest kranik paliwowy.

Kraniki paliwowe – rodzaje

W zależności od rodzaju motocykla, jego roku produkcji czy specyfiki modelu, można wyróżnić trzy kraniki paliwowe. Jednym z najstarszych i spotykanych w klasycznych modelach, jest kranik ręczny. Ma on na sobie trzy oznakowania ON, OFF i RES. Jego funkcjonalność jest dominowana przez ręczne sterowanie użytkownika motocykla. Choć to mniej wygodne od automatycznych rozwiązań, to jednak jest wciąż wykorzystywanym rozwiązaniem. Odmianą i bardziej współczesną wersją jest kranik ręczny podciśnieniowy. Jest jakby półautomatycznym rozwiązaniem, które zachowuje klasyczne tradycje. Kranik paliwowy automatyczny podciśnieniowy jest już najbardziej znanym rozwiązaniem, które nie tylko jest wygodne, ale i bardzo popularne. Najczęściej wykorzystuje się je w pojazdach, które posiadają zbiorniki paliwa są całkowicie zakryte elementami nadwozia. Jest to najwygodniejszy kranik z którego korzystanie jest zupełnie automatyczne.

Tutaj jest 126 produktów.

Wyświetlam 1-42 z 126 elementów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć