Filtruj

Ducati

Honda

Kawasaki

MZ/MUZ

Suzuki

Yamaha

Zestawy naprawcze zaworu Air-Cut

Tutaj jest 29 produktów.

Wyświetlanie 1-29 z 29 elementów

Zestaw naprawczy zaworu air-cut

Jeśli kojarzysz specyficzny dźwięk wystrzału z rury wydechowej swojego motocykla, to oznacza to, że dzieje się z nim coś nie tak. Takie odgłosy są nie...

Zestaw naprawczy zaworu air-cut

Jeśli kojarzysz specyficzny dźwięk wystrzału z rury wydechowej swojego motocykla, to oznacza to, że dzieje się z nim coś nie tak. Takie odgłosy są nie tylko niemile widziane, ale nie wróżą niczego dobrego, a czasem mechanizm doprowadzający do powstania tego efektu, jest wysoce szkodliwy dla motocykla. Dlatego w mechanizmie gaźnika powinien swoje miejsce zająć zawór air – cut, który nie tylko jest wyjątkowo przydatnym narzędziem wzbogacającym i ulepszającym działanie całej maszyny, to w ostatecznym rozrachunku jest również najlepszą metodą zapobiegawczą powstawania uporczywego odgłosu z rury wydechowej. Jak jednak wszystkie inne sprzęty, tak i ten potrafi ulec zniszczeniu. Dlatego czasem wymagany jest zakup zestawu naprawczego zaworu air-cut.

Kiedy użyć zestawu naprawczego zaworu air-cut?

Jak w przypadku każdego elementu w różnych mechanizmach i układach składających się na jeden pojazd, tak i zawór air-cut potrafi ulec szkodzie. Najłatwiejsze rozpoznanie tego następuje, w momencie gdy motocykl znów wydaje dźwięki, których powstrzymanie, było zadaniem tego zaworu. Wówczas ma się pewność, że coś z zaworem jest nie tak. Zazwyczaj do wymiany są konkretne elementy tego mechanizmu. Czasem jest to membrana, czasem sprężynka, a czasem zupełnie coś innego. Takie "strzelanie" z rury wydechowej jest nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim jest to wyjątkowo uciążliwe dla właściciela i osób postronnych.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć