Filtruj

Aiyumo

AJS

ATU

Adly/Herchee

AGM

Aprilia

Azel

Baotian

Beeline

Benelli

BMW

Buffalo/Quelle

CCF

China Motor

CPI

Derbi

Ducati

Ecobike

Ering

Explorer

Flex Tech

Gas Gas

Generic

Giantco

Gilera

Goes

Hercules

Honda

Huatian/Lintex

Husqvarna

Hyosung

Jiajue

Jinlun

Jmstar

Jonway

Kawasaki

Keeway

Kreidler

KSR-Moto

KTM

Kymco

Lifan

Longbo

Luxxon

Malaguti

MBK

MZ/MUZ

Pegasus

Peugeot

PGO

Piaggio

Qingqi

Rieju

Rivero

Sachs

Scomadi

SFM

Suzuki

SYM Sym

Tauris

TGB

Triumph

Vespa

Yamaha

Zongshen

Sklep według kategorii

Strona główna

Linki gazu

Linka gazu, czyli być albo nie być dla motocykla

Jednym z ważnych gwarantów sprawnego pojazdu jest linka gazu. To właśnie ona odpowiada za możliwość dostarczenia przyspieszenia w trakcie jazdy. W zależności od rodzaju silnika i paliwa, jakim jest napędzane, jej działanie nieco się różni, jednak jedno jest pewne – bez linki gazu nie pojedziesz dalej.

Kiedy wymieniać linkę gazu?

Jak każda część eksploatacyjna, po dłuższym okresie użytkowania, linka gazu również się zużywa i należy ją wymienić. Jedną z najważniejszych przyczyn wymiany jest jej zerwanie. Następuje ono po mocnym zużyciu linki lub w trakcie współistniejących awarii. Podczas zerwania nie ma wątpliwości, gdyż dalej motocyklem nie pojedziesz. Wówczas należy bezzwłocznie wymienić linkę i można wrócić na swój jednoślad. Nie ma jednak konieczności doprowadzania do takiego stanu. Ważne jest bowiem obserwowanie działania swojego pojazdu i właściwa interpretacja jego sygnałów. Jeśli motocykl nie chce wchodzić na wysokie obroty lub zajmuje mu to więcej czasu, może to być sygnał uszkodzonej linki gazu. Należy wówczas zrobić przegląd swojego pojazdu i zwrócić szczególną uwagę na stan linki. Każde uszkodzenie lub obluzowanie się jej, prędzej czy później skończy się całkowitym zerwaniem. Dlatego warto jest już wcześniej, po zauważeniu takich sygnałów, zatroszczyć się o nową linkę. Ma się dzięki temu pewność, że jednoślad nie stanie w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczy upewnić się, jaki model trzeba zamówić, a sama wymiana jest już rzeczą prostą.

Tutaj jest 741 produktów.

Wyświetlam 1-42 z 741 elementów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć