Filtruj

Aprilia

BMW

Honda

Husqvarna

Kawasaki

KTM

Peugeot

Suzuki

Triumph

Vespa

Yamaha

Sklep według kategorii

Strona główna

Linki sprzęgła

Linka sprzęgła, bez niej, nie zmienisz biegu

Linka sprzęgła jest bez wątpienia ważną częścią, która nie tylko ma związek z prawidłowym działaniem motocykla. Jej zerwanie zazwyczaj nie następuje nagle (chyba, że była ona długo nie wymieniana i w złym stanie), dzięki czemu można wyczuć moment, w którym z linką dzieje się coś nie tak i czas na jej wymianę. Jak każdy element eksploatacyjny, z czasem i przebytymi kilometrami, należy sprawdzić jej stan. Jest to jednak tego typu część, którą łatwo dostać i nie jest stosunkowo droga. Jest za to bezwzględnie jedną z bardzo ważnych elementów, które zapewniają płynną i bezpieczną jazdę.

Jak wymienić linkę sprzęgła?

Do wymiany tego elementu motocykla, nie potrzebny jest mechanik. Trzeba jednak zrobić to poprawnie, by zapewniła sprawność jednośladu i nie zużyła się za szybko. Pierwszym krokiem jest zakup odpowiedniej linki. Najlepiej korzystać z rozwiązań dedykowanych, gdyż linki różnią się między sobą długością lub budową. Zakupiona linka musi być odpowiednio długa i nie posiadać żadnych wad fabrycznych. Jeśli zauważy się nieprawidłowość w budowie, może to skutkować szybkim jej zerwaniem w trakcie jazdy. By założyć taką linkę, należy najpierw zdemontować poprzednią.

Należy upewnić się w jakim stanie są mocowania. Następnie zgodnie z instrukcją mocuje się linkę z dwóch stron. Po wykonaniu tej czynności, należy jeszcze sprawdzić czy jest ona właściwie napięta. Zbyt luźna linka sprzęgła nie zapewni właściwej reakcji motocykla podczas korzystania ze sprzęgła. Jeśli jednak linka jest naciągnięta zbyt mocno, prędzej dojdzie do jej zerwania luz zniszczenia.

Tutaj jest 477 produktów.

Wyświetlam 1-42 z 477 elementów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć