Filtruj

Aiyumo

AJS

ATU

Adly/Herchee

AGM

Aprilia

Atala/Rizzato

Azel

Baotian

Beeline

Benelli

Bimota

BMW

Buell

Buffalo/Quelle

CCF

China Motor

CPI

Derbi

Ducati

Ecobike

Ering

Explorer

Flex Tech

Generic

Giantco

Gilera

Goes

Harley Davidson

Hercules

Honda

Huatian/Lintex

Husaberg

Hyosung

Italjet

Jiajue

Jinlun

Jmstar

Jonway

Kawasaki

Keeway

Kreidler

KSR-Moto

KTM

Kymco

Lifan

Longbo

Luxxon

Malaguti

MBK

MZ/MUZ

Pegasus

Peugeot

Piaggio

Qingqi

Rex

Rieju

Rivero

Sachs

Scomadi

SFM

Simson

Suzuki

SYM

SYM Sym

Tauris

TGB

Triumph

Vespa

Yamaha

Zongshen

Sklep według kategorii

Strona główna

Stojany, statory

Stojan, stator, iskrownik

Trzy różne nazwy, jedna i ta sama część.

Jednym z bardziej skomplikowanych elementów w układzie elektrycznym jednośladów, są stojany i statory. To one są w środku mechanizmu powstawania prądu, który napędza mechanizm do pracy. Wykorzystywane jest w ich przypadku zjawisko indukcji elektrycznej, które zapewnia źródło prądu elektrycznego i jego odpowiedni przepływ. Dokładne działanie tych elementów można zapisać za pomocą skomplikowanych wzorów fizycznych. Dla każdego właściciela motocykla, ważne jest wiedzieć, że elementy te są bardzo ważne i stosunkowo drogie w wymianie lub naprawie.

Jak regeneruje się stojany i statory

Jednym z metod naprawy zepsutych stojanów, jest ich regeneracja. Polega ona jednak na skomplikowanych procesach wykonywanych na zwojach elektronowych. Dlatego nie jest to możliwe dla osób prywatnych bez specjalistycznych narzędzi i właściwej wiedzy. Dlatego zazwyczaj takich procesów podejmują się tylko specjalistyczne zakłady mechaniczne. Nie jest jednak to tak logiczne, że każdy zakład się tego podejmie. Dlatego przy zepsuciu takich elementów, lepiej jest jednak skorzystać z możliwości wymiany ich na nowe. Regeneracja takich elementów, jakimi są statory jest nie tylko droga, ale i nie daje dużej gwarancji tego, że elementy te będą działać długo i właściwie. Dlatego jeśli chce się mieć pewność, że cały mechanizm nie zawiedzie i będzie na długo działał poprawnie, najlepszym i najbardziej polecanym zabiegiem, jest wymiana całości elementów na nowe.

Tutaj jest 206 produktów.

Wyświetlam 1-42 z 206 elementów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć