Filtruj

Aiyumo

AJS

Arctic Cat

ATU

AGM

Aprilia

Azel

Baotian

Beeline

Buffalo/Quelle

China Motor

Ecobike

Ering

Flex Tech

Giantco

Gilera

Honda

Huatian/Lintex

Hyosung

Jiajue

Jinlun

Jmstar

Jonway

Kawasaki

Kreidler

Lifan

Longbo

Luxxon

MBK

Pegasus

Peugeot

Piaggio

Polaris

Qingqi

Rieju

Sachs

Scomadi

Suzuki

Tauris

Vespa

Yamaha

Zongshen

Linki hamulca

Tutaj jest 96 produktów.

Wyświetlanie 1-42 z 96 elementów

Linka hamulca

Żeby móc mówić o sprawności motocykla, bierze się pod uwagę nie tylko sprawność silnika, ale również bezpieczeństwo kierowcy. Jednym z najważniejszych gwarantów...

Linka hamulca

Żeby móc mówić o sprawności motocykla, bierze się pod uwagę nie tylko sprawność silnika, ale również bezpieczeństwo kierowcy. Jednym z najważniejszych gwarantów bezpieczeństwa osób jeżdżących motocyklami, są sprawne hamulce. Niezależnie od tego jak szybko jeździsz, musisz mieć możliwość sprawnego zatrzymania się. Dobrze działające hamulce zatrzymają pojazd zarówno podczas spokojnej jazdy, jak i w sytuacjach awaryjnych. Koniecznym elementem sprawnych hamulców jest linka hamulca.

Czemu linka hamulca musi być regularnie wymieniana?

Nie każdy motocykl posiada linkę hamulca. Sprawniejsze hamulce to hamulce hydrauliczne. Jednak jest ona elementem regularnie używanym i eksploatowanym. Jej sprawność jest konieczne do bezpiecznego hamowania. Dlatego właśnie podczas każdego przeglądu pojazdu należy sprawdzać jej stan. To samo dotyczy momentu, w którym zauważa się nawet drobne problemy z hamulcami. Linka może zostać częściowo uszkodzona lub rozciągnąć się. W każdym przypadku konieczna jest wymiana, gdyż skończyć się to może przerwaniem linki, a w rezultacie może doprowadzić do niesprawnego procesu hamowania. Podczas zmieniania linki należy zwrócić uwagę na jej właściwe napięcie i mocowanie. Zanim wypróbuje się ją na drodze, ważne jest by mieć pewność, co do jej poprawnego montażu. Każdy mechanik sugeruje również, że jest to część, której warto mieć zapas. Nowa linka znajdująca się w garażu pozwoli na szybką i skuteczną naprawę podczas sezonowego przeglądu lub zauważenie problemów z hamowaniem. Może to objawić się powolniejszą reakcją na naciśnięcie pedału hamulca lub zauważalnie dłuższym procesem hamowania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć