Filtruj

Aiyumo

AJS

ATU

Adly/Herchee

AGM

Aprilia

Azel

Baotian

Beeline

Benelli

Beta

BMW

Buffalo/Quelle

China Motor

Daelim

Derbi

Ecobike

Ering

Flex Tech

Generic

Giantco

Gilera

Goes

Hercules

Honda

Huatian/Lintex

Hyosung

Jiajue

Jinlun

Jmstar

Jonway

Kawasaki

Keeway

Kreidler

KSR-Moto

KTM

Kymco

Lifan

Longbo

Luxxon

Malaguti

MBK

Pegasus

Peugeot

Piaggio

Qingqi

Rex

Rieju

Sachs

Scomadi

Sky Team

Suzuki

Tauris

Triumph

Vespa

Yamaha

Zongshen

Linki prędkościomierza

Tutaj jest 168 produktów.

Wyświetlanie 1-24 z 168 elementów

Linka prędkościomierza, licznika

Każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązują określone zasady. Jedną z nich jest przestrzeganie nakazanych w niektórych strefach ograniczenia...

Linka prędkościomierza, licznika

Każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązują określone zasady. Jedną z nich jest przestrzeganie nakazanych w niektórych strefach ograniczenia prędkości. To właśnie dzięki temu pilnuje się bezpieczeństwa podczas jazdy. Takie same zasady obowiązują również kierowców motocykli. Ograniczenie prędkości pozwala na bezpieczne skręcanie, gdy zakręt jest na przykład zbyt ostry, jak również zachowania bezpieczeństwa w strefach miejskich czy zabudowanych. Jeśli jednak chce się rzetelnie śledzić swoją prędkość podczas jazdy, trzeba mieć sprawną linkę prędkościomierza.

Po co linka prędkościomierza w motocyklu?

Linka prędkościomierza jest narzędziem, które ma za zadanie przekształcanie mechanicznych ruchów kół w impulsy elektryczne, które to wskazują na przekraczaną przez kierowcę prędkość. Jest to najlepszy wynaleziony sposób do określenia jak szybko się jedzie. Trudno byłoby przestrzegać zasady ruchu drogowego, bez pewności, z jaką prędkością się porusza. Dlatego obowiązkiem podczas przeglądu motocykla, jest sprawdzenie, czy prawidłowo działa linka prędkościomierza. To właśnie od jej rzetelnego montażu oraz właściwego napięcia, zależy czy właściwie wskazuje prędkość z jaką się jedzie. Sam koszt takiej linki jest stosunkowo niewielki, a montaż nie wymaga dużego nakładu pracy. Jeśli jednak nie jest się pewnym, jak powinno się to wykonać, lepiej zostawić to w rękach specjalisty, który doświadczeniem i odpowiednimi narzędziami, jest sam w sobie gwarancją na właściwe funkcjonowanie takiej linki.

Wytrzymałe i solidne linki prędkościomierza w naszym sklepie

Po uszkodzeniu linki prędkościomierza, nie działa wskazówka pokazująca prędkość, co znacznie zmniejsza komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. Jeżeli chcemy jak najlepiej zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, warto, żeby linka do prędkościomierza cechowała się wysoką jakością, wytrzymałością, dobrą odpornością na ścieranie i tym podobne, a także by była dobrze dopasowana do modelu naszego jednośladu.

Sklep nsmoto.pl przykłada ogromną wagę do jakości oferowanych linek do prędkościomierza. W naszym asortymencie znajdują się produkty opisane w dokładny sposób, aby jej odpowiednie dobranie do danego motocykla mogło przebiec sprawnie i bezproblemowo.

Nasz sklep oferuje linki prędkościomierza w różnych przedziałach cenowych, jednak zawsze dokładamy wszelkich starań, by cena była możliwie najbardziej korzystna.

Jak często należy wymieniać linkę prędkościomierza?

Linka prędkościomierza to niezwykle ważny element każdego pojazdu, od którego zależy zarówno jego prawidłowe funkcjonowanie, jak i bezpieczeństwo kierowcy i współpasażerów. Jednocześnie jest jednak podatna na usterki – przetarcia, a nawet zerwania. Z tego powodu należy być czujnym na nieprawidłowe funkcjonowanie prędkościomierza, a także doglądać jej od czasu do czasu. Nie ma jednak potrzeby jej cyklicznej wymiany, o ile wszystko funkcjonuje bez zarzutu.

Jak rozpoznać, że linka do prędkościomierza nie działa?

W momencie, gdy zauważymy, że prędkościomierz nie działa poprawnie, należy odkręcić pancerz linki oraz nakrętkę mocującą – linka powinna wysunąć się z licznika. Następnie, wprawiamy przednie koło w ruch. Warto mieć na względzie, że nawet jeśli linka prędkościomierza się wówczas obraca, nie oznacza to, że jest z nią wszystko w porządku. 

Aby upewnić się, że funkcjonalność linki prędkościomierza jest nienaganna, powinniśmy złapać za jej kwadratowy koniec, próbując ją zatrzymać. Jeżeli jest to niemożliwe, świadczy to o sprawności tego elementu i zwalnia nas z konieczności jego wymiany.

Jak wymienić linkę prędkościomierza (skuter, motocykl)?

Wymiana linki prędkościomierza, czy to w skuterze, czy to w motocyklu, jest czynnością, którą z powodzeniem mogą wykonać osoby niedoświadczone, bez konieczności zaopatrywania się w specjalistyczne narzędzia.

W pierwszej kolejności należy odkręcić linkę do prędkościomierza od strony ślimaka. Następnie – od strony zegara poluzować nakrętkę mocującą linkę i wyjąć ją. Następnie zakładamy nowy produkt i przymocowujemy ją na odpowiednie miejsce. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak przeprowadzić wymianę, warto zaufać specjalistom, szczególnie w sytuacji, gdy nie orientujemy się w nazwach konkretnych części, ich lokalizacji oraz funkcji.

Im wyższej jakości linka prędkościomierza, tym mniejsze ryzyko awarii

Zależność między jakością linki prędkościomierza (skuter, motocykl) a ryzykiem awarii jest odwrotnie proporcjonalna. Wiedząc to, do asortymentu naszego sklepu włączamy wyłącznie takie produkty, które poza funkcjonalnością pojazdu wniosą do komfortu jazdy więcej korzyści.

Wiedza o tym, że linka prędkościomierza cechuje się długą, doskonałą żywotnością zapewnia spokój umysłu, który bezpośrednio przekłada się na komfort prowadzenia jednośladu, a to z kolei – na bezpieczeństwo na drodze.

Sklep nsmoto.pl posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży, co nieustannie owocuje najlepszymi ofertami linek prędkościomierza pod kątem jakości, a także ceny.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć