Filtruj

Aiyumo

ATU

Adly/Herchee

AGM

Aprilia

Baotian

Benelli

Beta

BMW

Cagiva

CPI

Daelim

Derbi

Explorer

Generic

Giantco

Gilera

Hercules

Honda

Hyosung

Italjet

Kawasaki

Keeway

Kreidler

KSR-Moto

KTM

Kymco

Lifan

Malaguti

MBK

MZ/MUZ

Peugeot

Piaggio

Rieju

Rivero

Sachs

Scomadi

SFM

Sky Team

Suzuki

Tauris

Triumph

Vespa

Yamaha

Zongshen

Sklep według kategorii

Strona główna

Linki prędkościomierza

Linka prędkościomierza, licznika

Każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązują określone zasady. Jedną z nich jest przestrzeganie nakazanych w niektórych strefach ograniczenia prędkości. To właśnie dzięki temu pilnuje się bezpieczeństwa podczas jazdy. Takie same zasady obowiązują również kierowców motocykli. Ograniczenie prędkości pozwala na bezpieczne skręcanie, gdy zakręt jest na przykład zbyt ostry, jak również zachowania bezpieczeństwa w strefach miejskich czy zabudowanych. Jeśli jednak chce się rzetelnie śledzić swoją prędkość podczas jazdy, trzeba mieć sprawną linkę prędkościomierza.

Po co linka prędkościomierza w motocyklu?

Linka prędkościomierza jest narzędziem, które ma za zadanie przekształcanie mechanicznych ruchów kół w impulsy elektryczne, które to wskazują na przekraczaną przez kierowcę prędkość. Jest to najlepszy wynaleziony sposób do określenia jak szybko się jedzie. Trudno byłoby przestrzegać zasady ruchu drogowego, bez pewności, z jaką prędkością się porusza. Dlatego obowiązkiem podczas przeglądu motocykla, jest sprawdzenie, czy prawidłowo działa linka prędkościomierza. To właśnie od jej rzetelnego montażu oraz właściwego napięcia, zależy czy właściwie wskazuje prędkość z jaką się jedzie. Sam koszt takiej linki jest stosunkowo niewielki, a montaż nie wymaga dużego nakładu pracy. Jeśli jednak nie jest się pewnym, jak powinno się to wykonać, lepiej zostawić to w rękach specjalisty, który doświadczeniem i odpowiednimi narzędziami, jest sam w sobie gwarancją na właściwe funkcjonowanie takiej linki.

Tutaj jest 239 produktów.

Wyświetlam 1-42 z 239 elementów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć